Değişim ve İade

Değerli Müşterimiz,

 

Aşağıdaki bilgiler Karatepekilim.com.tr üzerinden satın aldığınız ürünlerde bir sorun olması ya da aldığınız ürünün ihtiyaçlarınızı karşılamaması durumunda iade prosedürün de izlemeniz gereken yolu göstermektedir.

 

İade Politikası:

 

İnternet mağazamızdan almış olduğunuz ürünlerde bir sorun olması ya da aldığınız ürünlerin ihtiyacınızı karşılamaması durumunda, teslimat sonrasında iade edebilirsiniz. Ürünlerin iadesi için belirtilen yasal süre 7 gündür ancak bir Karatepe Kilim müşterisi olarak internet mağazamızdan aldığınız ürününüzü kullanılmamış olması kaydıyla teslimat tarihinden itibaren 30 gün içerisinde faturanız ile birlikte iade edebilirsiniz.

 

İade etmek istediğiniz ürünler, ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve talebiniz değerlendirilecektir. İadeniz, “Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 13’deki “Cayma Hakkı” ve Madde 14’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. (bkz. Karatepekilim.com.tr – Mesafeli Satış Sözleşmesi).

 

İade etmek istediğiniz ürünler “Mesafeli Satış Sözleşmesi” şartlarına uygun ise para iadeniz, sitemizden alışveriş yaparken kullandığınız kredi kartınıza 10 iş günü içerisinde yapılacaktır.

 

Ürün Değişim Talepleri Hakkında Önemli Bilgilendirme:

 

İnternet sitemizden yapmış olduğunuz alışverişlerde ÜRÜN DEĞİŞİMİ YAPILMAMAKTADIR. Değişim talebinde bulunduğunuz ürünümüzü iade edebilir, sonrasında dilerseniz Karatepekilim.com.tr adresinden tekrar sipariş verebilirsiniz.

 

İade Koşulları

 

İade işlemleri “Mesafeli satış sözleşmesi’nde yer alan Madde 13 ‘deki “ Cayma Hakkı” ve Madde 4’deki “Cayma Hakkı Kullanılmayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. (İade şartlarının detayı için Karatepekilim.com.tr – Mesafeli satış sözleşmesini inceleyebilirsiniz )

 

Yasal İade Süresi Ve Koşulları:

Ürünlerimizin yasal iade süresi teslim tarihinden itibaren 7 gündür. İade edilen ürünlerin tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle beraber ürünün orijinal faturası ile gönderilmesi gerekmektedir. Faturasız iade kabul edilmemektedir.

 

 

Karatepe Kilim Müşterilerine Özel 30 Günlük İade Süresi ve Koşulları:

Kanunen internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiç bir gerekçe göstermeksizin malı reddederek ürünü iade hakkı mevcuttur. Buna rağmen Karatepekilim.com.tr’dan yapılmış olan alışverişlerde 30 güne kadar fatura ibrazı ile kullanılmamış ürünlerde iade konusunda destek olmaktayız.

 

Aşağıda belirtilen iade koşullarına uygun olmak koşuluyla satın aldığınız ürünleri 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz. İade edilecek ürünler orijinal ambalajlarında ( hasarlı, aksesuarları eksik, zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilememektedir) tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleri ile birlikte eksiksiz bir şekilde gönderilmeli, ürünler fiziksel açıdan yeniden satılabilir durumda olmalıdır. Ürünler mutlaka fatura ile birlikte gönderilmelidir. Faturasız iadeler kabul edilmemektedir.

 

İade Gönderimi

Siparişinizde sorun yaşamanız durumunda (beden / kusurlu ürün / beğenmeme vb.) dilerseniz koşulsuz iade hakkınızı kullanarak ürünlerinizi Yurtiçi Kargo aracılığı ile 7 gün içinde ücretsiz olarak iade edebilirsiniz. 

İade ürün bedeli olan tutar kargonun tarafımıza ulaşmasından sonraki 10 gün içinde kredi kartınıza veya hesabınıza iade edilir.

 

İade ve değişimlerde sorun yaşanmaması adına;

Ürünlerinin etiketlerini koparmadan ve yıkamadan denemenizi öneririz.

 

İade Edilecek Ürünle İlgili Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:

 

İade ve değişimlerde sorun yaşanılmaması adına; ürünlerinin etiketlerini koparmadan ve yıkamadan denemenizi öneririz.

 

İadesi Kabul Edilmeyen Ürünler:

 

Herhangi bir kullanım sebebinden dolayı bariz bir şekilde temel niteliklerini yitirmiş, iade bildirimi yapılmamış ve faturasız ürünlerin iadesi kabul edilmeyecektir.

 

İade Prosedürü ve Onay süreci

 

İade işlemlerinizin hızlı gerçekleşmesi için, iade formundaki bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. İade yapmak istediğiniz ürünün kodunu, iade sebebini ilgili yerlere yazınız ve faturanızı mutlaka iade yapacağınız ürün paketi içerisine ekleyiniz.

 

İadeniz Karatepe Kilim İlgili birimi tarafından incelenir ve yukarıdaki şartlara uygun ise süreç başlatılır. İade onaylandığında ürün ücreti yasal süre olan 10 iş günü içerisinde iade edilir. Bu süre Karatepe Kilim’nin ürünü teslim alması ile başlar.